A választások másnapján nyilván sok mindenről lehetett volna keseregni, gondolkodni, siránkozni vagy örömködni, addig vártam, míg az igazi nagy hír megérkezett: http://index.hu/kultur/media/2010/04/26/a_fidesz-miniszter_volt_cege_bevasarolta_magat_az_rtl-be/
Mindebben persze Fellegi a legkisebb tétel. Az Infocenter pénzügyi forrásainak világa már korábban is érdekes volt, most különösen az. Az index megírta a DEFAP csoport vélelmezhető hátterét. Ezek után talán nem kell nagy tehetség ahhoz, hogy észleljük, itten a Fidesz mögött álló pénzügyi kör (nem Fidesz közeli pénzügyi kör, hanem maga a Fidesz finanszírozói, oligarchái) léptek be tulajdonosi oldalon a legnagyobb kereskedelmi médiumba. A tranzakció hevenyészett számolással kb. 30 milliárd forint lehetett [ne feledjük, hirtelen Stumpf István is tulajdonossá vált e sokmillárdos cégben], érdekes e gazdagság. A politikai következmények beláthatatlanok. E Fidesz cég ma a legnagyobb kereskedelmi médiumok tulajdonosa, valódi médiabirodalom és nem lepne meg, ha a lista bővülne. Hírek szerint eladó az Index, kis ráhatással nyilván megvehető az Origo, eladó a Hírszerző. A Magyar Nemzet és a Hír TV jogilag talán nem, kapcsolati és politikai szálon azonos körhöz tartozik. Mellékszálon persze mindez a rádióspályázatok politikai hátterét is átértékeli ["szegény" szocik megint azt hitték, jó üzletet kötnek -- hát nem].
A közjogi kétharmadtól nem kell tartani - mondtam, írtam korábban. Médiában élő és dolgozó emberként mondom: ettől viszont igen. Ez nem a Berlusconi modell, mert ő egy médiabirodalom éléről lett miniszterelnök és nem az államból szerezte meg a médiabirodalom forrásait. Hasonképp nem a Murdoch/Fox modell, ahol egy médiavezér ideológiai elkötelezettsége esik egybe az amerikai republikánus párt politikai céljaival.
Nem a Jobbiktól, nem a kétharmados többségtől kell félni. Mostantól mindnyájan felelősek vagyunk, mert mi hagytuk, hogy ezt meg lehessen csinálni. Sok eszközünk van, érdemes gondolkodni. Még :)